Ehliyet Aşamaları

ESKİŞEHİR SÜRÜCÜ BELGESİ ALMAK İÇİN ADIMLAR

Ehliyet almak isteyen sürücü adaylarının öncelikli olarak kendilerine kaliteli eğitim verebileceğine inandığı yetkili, güvenilir ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir sürücü kursuna başvurmaları gerekmektedir.

Eskişehir Sürücü Kursu- Eskişehir Öğretmen Sürücü Kursu olarak sürücü adaylarının başvuruları sonrasında gerekli belgeler istenerek kayıtları oluşturulmaktadır. Evraklar tamamlandıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sürücü adaylarının kayıtları onaylanmaktadır.

Kayıt onayları sonrası adaylar, sürücü kursumuzun deneyimli hocaları tarafından anlatılacak olan teorik derslere girmektedirler. Teorik dersler 16 saatlik trafik ve çevre bilgisi, 4 saatlik trafik adabı bilgisi, 6 saatlik motor ve araç tekniği bilgisi ve 8 saatlik ilkyardım bilgisi dersleridir. Dersleri Eskişehir Öğretmen Sürücü Kursu tarafından ücretsiz olarak verilen son değişiklikleri kapsayan milli eğitim bakanlığı müfredatına uygun sürücü eğitim kitabı üzerinden ve aynı zamanda istediğiniz gün ve saatte web sitemiz üzerinden de takip edebilme şansına sahipsiniz.

www.ogretmensurucukursu.com.tr adresi e-eğitim bölümünden e-kitap sekmesinden dersler dinlenebilmekte ve e-sınav sekmesinden ders sonrası kendinize sınav yapabilmektesiniz.

Eskişehir Sürücü Kursu- Eskişehir Öğretmen Sürücü Kursu’nda teorik dersler sona erdiğinde milli eğitim bakanlığına e-sınav ücreti yatırılmaktadır. E-sınav randevusu sonrası onaylanan e-sınav giriş belgeleri adaylar tarafından Eskişehir Öğretmen Sürücü Kursundan elden alınmaktadır.

Adaylar E-sınav’a girmek için e-sınav giriş belgesinde yazan saatten 15 dakika önce nüfus cüzdanı ve e-sınav giriş belgesi ile sınav salonunda hazır olmaları gerekmektedir. 45 dakikalık E-Sınav sonrası adayların başarılı olmaları için 70 üzeri not almaları gerekmektedir. Adayların e-sınav için 4 hakkı bulunmaktadır. Başarısız oldukları her sınav için sınav harcını yatırmaları gerekmektedir.

E-Sınavdan başarı ile geçen adaylar Eskişehir Sürücü Kursu- Eskişehir Öğretmen Sürücü Kursu’na gelerek araç sürüşü hakkında kısa bir bilgilendirme ile simülatör eğitimine alınmaktadırlar. Simülatör eğitimi sonrasında adaylara direksiyon dersi için uygun gün ve saatlerde randevu oluşturulmaktadır. Deneyimli direksiyon eğitmenleri ile son model araçlarda adaylara sınav eğitim alanında eğitim verilmektedir. Eğitim sırasında adaylara L park, paralel park, duraklama, kalkış, ani fren kontrolü, rampa kalkışı gibi konularda bilgi verilmektedir.

Direksiyon eğitimi sonrası sınava girmeye hazır olan adaylar milli eğitim bakanlığı sistemine yatırılacak olan direksiyon sınav harcını Eskişehir Öğretmen Sürücü Kursu’na elden teslim etmektedirler. Direksiyon sınav giriş belgeleri milli eğitim bakanlığı tarafından onaylandıktan sonra sürücü kursundan imza karşılığı adaylar almaktadır. Direksiyon sınavı giriş belgesinde yazan saatten 30 dakika önce adaylar sınav başlangıç noktasında nüfus cüzdanı ve direksiyon giriş belgesi ile hazır olmaları gerekmektedir. Adaylar sınava iki komisyon üyesi ve birlikte çalışmış oldukları Eskişehir Öğretmen Sürücü Kursu direksiyon eğitmenleri ile birlikte katılmaktadır. Sınav sonrası başarılı olan adaylar sertifikalarını almaya hak kazanırlar. Adayların direksiyon sınavı için 4 hakkı bulunmaktadır. Başarısız oldukları her sınav için sınav harcını yatırmaları gerekmektedir. Sınavdan başarılı olan adaylar aynı hafta içerisinde nüfus müdürlüğüne teslim edilmek üzere kurstan belgelerini alırlar. Adaylar nüfus müdürlüğünden randevu alıp, yetkili bankalara sürücü belgesi harcı yatırarak ehliyetlerini çıkartabilirler.

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım